Ana içeriğe atla →

A Blind Legend

A Blind Legend (Bir Kör Efsanesi), kulakların gözlerin  yerini aldığı-  Video olmayan ilk mobil aksiyon-macera oyunudur!
Çok yönlü 3D sesin özgün, yenilikçi duyusal deneyimini keşfedin.

KULAKLIK ZORUNLU!
KÖR VE GÖRME ENGELLİ İNSANLAR İÇİN TAM ERİŞİLEBİLİR BİR SESLİ OYUN!

Gözlerin size hiçbir yardımı olmayacak. 
Yani onları kapatın, işitme duyunuzu ve kılıcınızı keskinleştirin…
Ve destansı, tehlikeli bir geçit törenine başlayın!

 

Nasıl Oynanıyor?

  • – serbestçe dolaşmak;
  • – kılıcınızı kullanarak savaşmak;
  • – Kendinizi savunmak ve destansı dövüşler sırasında kendinizi kalkanınızla korumak;
  • – Düşmanlarınızı yenmek ve kalkanla savunurken kılıçla birleşik hareket yapmak!

için kulaklıklarınızı takın ve akıllı telefonunuzun dokunmatik ekranını joystick gibi kullanın:

Ünlü kör şövalye Edward Blake’in maceralarını yaşayın! Kızınız Louise’in rehberliğinde, tehlikeli düşmanlarla yüzleşirken yolunuzu bulmalı ve High Castle Krallığı’nda bulunan birçok tuzaktan kaçınmalısınız!

Bu ciddi oyun, görme engelliler için tamamen erişilebilir ve çığır açan bir video oyunu aracılığıyla orijinal, sürükleyici bir duyusal deneyim için istekli olan herkesi hedefliyor. Ve oyuncu karakteri temsil ettiği için, bu tür engellilikle ilgili insanların bilinçlendirilmesine yardımcı olacaktır.

(www.ulule.com/a-blind-legend) sitesindeki Crowdfunding kampanyasına destek veren ve bir Fransa Radyosu olan France Culture ile birlikte prodüksiyon yapan fanlar sayesinde oyunu oynamak ücretsizdir. 

Kahraman-fantezi bir tarza sahip olan bu vurma ve kılıçla kesme oyunu, sürükleyici bir 3D ses manzarası sunan ve aslında oyundaymış gibi, oyuncu çevresindeki hayata canlı bir şekilde karakter ve eylemler getiren yenilikçi çift yönlü ses teknolojisine sahiptir!

Görüntüleme: 14
A Blind Legend Play Store Bağlantısı

Yazar Hakkında

Ömer Yeşiltaş

2019'da Android dünyasına geçiş yaparak bugün birçok görme engelli tarafından beğeniyle kullanılan Jieshuo ekran okuyucu ve Advanced Braille Keyboard klavye uygulamalarını Türkçe'ye çevirmiştir.