Ana içeriğe atla →

Topluluk Yönergeleri

Erişilebilir Android sitesi, uygulaması, paylaşım gruplarında ve canlı etkinliklerinde aşağıdaki topluluk kuralları geçerlidir. Kuralların birine ya da tamamına uyulmaması durumunda üyeliğin geçici ya da kalıcı olarak sonlandırılması topluluk yöneticilerimizin tasarrufunda olmakla birlikte; topluluk kurallarının birinin ya da tamamının kendisi ya da topluluk için uygun olmadığını düşünen herhangi bir üye, söz konusu topluluktan dilediği an ayrılma hakkına sahiptir. Herhangi bir topluluğa geri katılmak istediğinde ise bu kuralları kabul etmiş olacaktır. Erişilebilir Android yönetimi, topluluk kurallarının herhangi birinde, dilediği zaman değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Erişilebilir Android topluluk kuralları

 • 1. Herkes kendi gerçek kimliğini, adını ve soyadını kullanmalıdır
 • 2. Söz konusu içeriğin, topluluğun ya da etkinliğin konusu dışındaki paylaşımlara, her ne konu ile alakalı olursa olsun izin verilmeyecektir
 • 3.Bir topluluğu, ırkı ya da topluluklarımızdan herhangi birine dahil olan bir üyeyi küçük düşürücü, hakaret ve kötü söylemler içeren iletilerin sahipleri söz konusu topluluktan çıkartılacaktır.
 • 4. İçerik ve konu dışı bağlantı, dosya, fotoğraf ve video paylaşımına izin verilmemektedir. Bu eylemi gerçekleştiren üye öncelikle uyarılacak, tekrarı durumunda belirli bir süre için üye olduğu topluluğa ileti göndermesine izin verilmeyecektir.
 • 5. Topluluk üyelerini grup dışında özel mesaj göndererek rahatsız ettiği tespit edilen üye, söz konusu topluluktan çıkartılacaktır.
 • 6.WhatsApp ve Telegram ve gerektiğinde ya da talep edilmesi durumunda yenilerinin eklenmesi yöneticilerimizin tasarrufunda olan iletişim uygulamalarındaki gruplarımızda, grup üyelerinin, gruptaki mesaj akışını rahat bir şekilde kontrol edebilmesi için, yazılı mesaj gönderilmesine öncelik verilmelidir. Sesli mesaj gönderilmesi gereken durumlarda öncelikle kısa bir yazılı açıklama, daha sonrasında da 1 dakikayı geçmeyecek uzunlukta sesli mesaj kaydedilmelidir.
 • 7. İletişim uygulamalarındaki gruplarımızda, Grup akışını ve konu bütünlüğünü bozacak şekilde karşılıklı sohbetlerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Bu gibi durumlarda yöneticilerimiz, sohbete dahil mesajların dilediği kadarını ya da tamamını silme hakkına sahiptir
 • 8. İletişim uygulamalarındaki gruplarımıza katılıp ayrılan, ve bu eylemi sürekli tekrarladığı saptanan üyenin, bu eylem saptandıktan sonra herhangi bir gruba tekrar dahil olmasına izin verilmeyecektir.
 • 9. Yayınlanan herhangi bir içeriğin başlığı, yazarı / üreticisi ve içeriğin özniteliği değiştirilmemek koşuluyla başka topluluk ve etkinliklerde özgürce paylaşılabilir. İçerikler, izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kopyalanamaz ve dağıtılamaz.
 • 10. Sitemiz, uygulamamız, video ve podcast kanallarımızda içerik üreten yöneticilerimizin şahsına doğrudan ya da dolaylı olarak aşağılayıcı ya da hakaret söyleminde bulunan kişiye karşı, Türk Ceza Kanununun 125. Madde ve devamında ‘Şerefe Karşı Suçlar’ başlığı altında düzenlenmiş olan hüküm uyarınca suç duyurusunda bulunulacaktır.

  Son güncelleme: 15.10.2022