Ana içeriğe atla →

Hakkımızda

Erişilebilir Android sitemize hoş geldiniz! Amacımız, görme engelli Türk Android kullanıcılarına etkin ve verimli bir şekilde erişilebilirlik  desteği sağlamaktır. Sitemizdeki ipuçları, uygulama önerileri, gelişen teknolojiyle birlikte piyasaya çıkan Android cihaz incelemeleri sayesinde Android’in de erişilebilir bir işletim sistemi olarak kullanılabildiği konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Türkiye’deki görme engellilerin Android işletim sistemi konusunda referans sitesi olmanın yanı sıra uygulama geliştiricilerine, uygulamalarını erişilebilirlik kriterlerine uygun bir şekilde hazırlamaları ve gerekli düzenlemeleri yapabilmeleri hususunda bütün birikimlerimizle destek olmayı hedefliyoruz.

 

Aşağıda, Erişilebilir Android ekibimizi oluşturan üyeleri tanıyabilir, kendilerine e-posta gönderebilirsiniz. Ekibimiz her geçen gün büyümek ve daha çok içerik üretmek için, yeni ekip arkadaşlarını bünyesine katmayı hedeflemektedir. Sizde bize katılmak isterseniz, iletişim sayfamızı kullanarak bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 

Alanında yetkin ve aynı amaç için bir araya gelmiş ekip üyelerimizi tanıyın!

 

Ekibimiz; Android telefonlar, tabletler, medya oynatıcıları, giyilebilir ürünler, özel Android romları ve dağıtımları gibi çeşitli konularda bilgi birikimleriyle sitemize katkı vermektedir.

 

Ahmet Karacaer

 

2014 yılından beri Android kullanıyor. Samsung marka cihazların erişilebilirliği konusunda çalışmalar yapmaktadır. Uygulama keşifleri ve anlatımlarıyla birçok görme engelli Android kullanıcısına destek olmayı amaçlamaktadır.

 

Beyza yıldırım

E-posta Gönder

 

Gökhan Çapanoğlu

 

E-posta gönder

 

10 yıldır Android ve iOS kullanmaktadır. iOS cihazlardan, Android telefonlara geçiş konusundaki bütün sorularınıza cevap vermektedir.

Mehmet Çetin

 

E-posta gönder

 

2016 yılında samsunk galaksi s 4 ile Android sistemini kullanmaya başladı. Engin tecrübesiyle ve bilgisiyle, uzun yıllardır görme engellilere ekran okuyucuların yanı sıra uygulamalarla alakalı destek olmaktadır.

Ömer Yeşiltaş

 

E-posta gönder

 

Akıllı telefon serüvenine, görme engellilerin ilk defa bir telefonu ekran okuyucu yardımıyla kullanabildikleri 2000’li yılların başlarındaki Symbian işletim sisteminin yaygınlaştığı dönemlerde başlayan Ömer Yeşiltaş, teknolojiye olan tutkusu sayesinde camiaya birçok konuda öncülük yapmayı kendisine amaç edinmiştir. Bu konudaki ilk çalışmasını, Türkiye’de görme engellilere yönelik ilk mobil uygulama sitesi olan cepdenizi.net ile gerçekleştirdikten sonra, Talks ve MobileSpeak ekran okuyucularının yanısıra, Loadstone-gps uygulamasını Türkçeleştirmiş ve Rıdvan Cinkara ile birlikte bu uygulama için kapsamlı bir Türkiye haritası oluşturma yönündeki çalışmalara imza atmıştır.

 

2019’da Android dünyasına geçiş yaparak bugün birçok görme engelli tarafından beğeniyle kullanılan Jieshuo ekran okuyucu ve Advanced Braille Keyboard klavye uygulamalarını Türkçe’ye çevirmiştir.

 

Özge Betül Coşkun

E-posta Gönder

2018 yılından beri android kullanan Özge Betül, sosyal medya ve belge okuma uygulamaları hakkında bilgilerini okuyucularımızla paylaşıyor. Eğitimci kimliğini bu alanda da göstererek; Android’e geçen kadın takipçilerimize büyük bir özveriyle yardımcı oluyor.

Salih Kunduz

 

E-posta gönder

 

2013 yılından beri Android kullanmaktadır. Sosyal medyayı ve küresel çaptaki erişilebilirlik gelişmelerini yakından takip etmekle birlikte; birçok Android geliştirici ile birlikte çalışarak, uygulama ve hizmetlerinin erişilebilir olması konusunda katkıda bulunmuştur. Envision Aı Türkiye ürün elçisidir.

 

Sami Topçu

Android telefonların yanı sıra, Android medya oynatıcılar ve giyilebilir Android cihazlar konusunda da bilgi ve birikimlerini ziyaretçilerimizle paylaşmaktadır.

 

Semih Güven

E-posta gönder

 

17 yıldan beri bilgi teknolojileriyle ilgili. Bilgisayar, telefon ve tablet konusunda çalışmalar yapmaktadır.

 

Serdar Erkol

E-posta gönder

 

Android ile tanışma serüveni 2014 yılı Haziran ayı itibarıyla pek parlak başlamasa da her geçen gün teknolojik gelişmelere olan tutku ve merakı onu yıldırmayıp aksine iyiden iyiye hırslandırarak ziyadesiyle deneyim kazanmasını ve bu doğrultuda edindiği birikimlerini paylaşmayı, öğretirken de yeni şeyler öğrenilebileceği anlayışını ilke olarak benimsemiştir.
Ayrıca 2 Ocak 2021 yılında YouTube üzerinden oluşturduğu “HARBİ TEKNOLOJİ” isimli Kanalında her ne kadar android ağırlıklı olsa da farklı alanlarda da içerikler üreterek geniş yelpazede daha fazla kitleye ulaşıp fayda sağlamayı hedeflemektedir.