Ana içeriğe atla →

Engelsiz Bursa

Bursa’da toplu ulaşımda engelli bireylerin refakatçiye ihtiyaç duymadan şehir içi toplu taşıma araçlarını rahatlıkla kullanabilmelerini amaçlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘’ENGELSİZ BURSA’’ Uygulamasını hayata geçirdi.

Detaylar

Uygulamaya girildiğinde bulunan konuma en yakın duraklar sıralanır. Yakın duraklar içerisinden biniş yapılacak durak bilgisi seçilir. Seçilen duraktan geçen hatlar listelenir. Binilecek hat seçilir. Seçilen hattın güzergahındaki durak listesi içinden inmek istenen durak seçilir. Seçimler tamamlandığında yolculuk başlar.

Uygulama sayesinde araç sürücüsüne Engelli yolcunun beklediği durak bilgisi gönderilmektedir.
İniş durağına gelmeden önce araç sürücüsüne Engelli yolcunun inmek istediği durak bilgisi gönderilerek uyarılmaktadır. Görme engelli yolcuya otobüs ile ilgili bilgi 4 durak önceden sesli olarak bildirilmektedir. Yolculuk esnasında anlık olarak duraklar uygulama üzerinden takip edilebilmekte ve iniş öncesi yolcu uyarılmaktadır.

Görüntüleme: 7
Google Play Store bağlantısı

Yazar Hakkında

Serdar Erkol

Android ile tanışma serüveni 2014 yılı Haziran ayı itibarıyla pek parlak başlamasa da her geçen gün teknolojik gelişmelere olan tutku ve merakı, onu yıldırmayıp aksine iyiden iyiye hırslandırarak ziyadesiyle deneyim kazanmasını ve bu doğrultuda edindiği birikimlerini paylaşmayı, öğretirken de yeni şeyler öğrenilebileceği anlayışını ilke olarak benimsemiştir.
Ayrıca 2 Ocak 2021 yılında YouTube üzerinden oluşturduğu "HARBİ TEKNOLOJİ" isimli Kanalında her ne kadar android ağırlıklı olsa da farklı alanlarda da içerikler üreterek geniş yelpazede daha fazla kitleye ulaşıp fayda sağlamayı hedeflemektedir.