Ana içeriğe atla →

Google Asistan

Google tarafından geliştirilen Android için  bir Asistan uygulamasıdır. Kısa zaman içinde sitemizde incelemesini bulabileceksiniz.

 

Google Asistan, yalnızca sesini kullanarak telefonunu ve uygulamalarını kolayca kullanabilmeni sağlar

Ellerini kullanmadan yardım almak için Google Asistan’ı edinebilirsin. Asistan, hatırlatıcı ayarlama, alarm kurma, programını yönetme, sorularının yanıtını bulma, evde değilken akıllı ev cihazlarını yönlendirip kontrol etme* ve daha pek çok konuda sana yardımcı olabilir.*Uyumlu cihazlar kullanılmalıdırTelefonunu ve uygulamalarını kullanmanın kolay yolu

Favori uygulamanı hızlıca açabilir, telefonunda gezinebilir ve telefonunun ayarlarını kolayca yönetebilirsin. Rahatsız Etmeyin modunu etkinleştirmek, Bluetooth ve uçak modu ayarlarını düzenlemek ya da el fenerini mi açmak istiyorsun? Tüm bunlar için sesini kullanman yeterli.“YouTube’u aç”

“Hawaii fotoğraflarımı göster”

“El fenerini aç”Ellerini kullanmadan telefon edip kısa mesaj ve e-posta gönderip alarak çevrenle iletişimde kalabilirsin

En çok önem verdiğin kişilerle iletişimini sürdürebilirsin. Kişilerine telefon edebilir, kısa mesaj gönderebilir ve onlardan gelen e-postalara bakabilirsin.“Pınar’ı ara”

“Samet’e “Geliyorum” diye mesaj at”Hareket halindeyken de verimli olabilirsin

Hareket halindeyken sesini kullanarak işlerini halledebilirsin. Örneğin, hatırlatıcı ayarlayabilir, alarm kurabilir, programını ve görevlerini yönetebilirsin. Sorularının yanıtlarını öğrenebilir, yol tarifi ve yerel bilgiler konusunda yardım alabilirsin.“Bana akşam 7’de süt almayı hatırlat”

“Sabah 7’ye alarm kur”

“5 dakikalık zamanlayıcı ayarla”

“Alışveriş listeme yumurta ekle”

“Yarınki ilk toplantım ne?”

“çevremdeki benzin istasyonları”

“Eve gidiş yolunu göster”Her zaman bir adım önde olmana yardımcı olur

Proaktif bilgiler ve bağlama uygun hatırlatıcılar sayesinde ihtiyaç duyduğun yardımı tam zamanında alabilirsin. Düzenli olarak yaptığın şeyler mi var? Otomatik rutinler oluşturarak gününü daha da düzene koyabilirsin.“Günaydın”Evde değilken bile akıllı evini kontrol edebilirsin

Telefonun, akıllı evinin uzaktan kumandası. Evde değilken bile sıcaklığı ve ışıkları ayarlayabilir, akıllı cihazları kontrol edebilirsin.“Işıkları kapat”

“‘Klimayı aç”*Uyumlu cihazlar kullanılmalıdır

 

Görüntüleme: 8
Play Store Bağlantısı

Yazar Hakkında

Gökhan Çapanoğlu

10 yıldır Android ve iOS kullanmaktadır. iOS cihazlardan, Android telefonlara geçiş konusundaki bütün sorularınıza cevap vermektedir.