Ana içeriğe atla →

Okuma Modu

Bu uygulama, Android 9 ve daha yeni sürümlerini kullanan kullanıcıların internet sitelerindeki yazıları daha rahat ve kolay bir şekilde okuyabilmelerini sağlayan bir çözümdür. Google tarafından sunulan bu uygulama, metin boyutunu özelleştirme, makaleyi web sitesinin genel içeriğinden ayırma, metni Google Asistan’ın sesiyle dinleme gibi çeşitli faydalı işlevlere sahiptir. Aynı zamanda ekran okuyucu kullananların farklı okuma hızlarını da destekler.

Detaylar

Uygulamayı yükledikten sonra, kullanıcılar Erişilebilirlik ayarları bölümünde birkaç adımı takip ederek uygulamayı etkinleştirebilirler. Ayrıca, bu uygulamanın kısayolunu Erişilebilirlik seçeneklerinde de eklemek mümkündür. Bunun için Ayarlar > Erişilebilirlik > İndirilen Hizmetler bölümünden Okuma Modu için Erişilebilirlik kısayolunu etkinleştirmek yeterlidir.

Bu aşamadan sonra, herhangi bir makaleyi web tarayıcısında açabilirsiniz. Erişilebilirlik kısayolu kullanılarak Okuma Modu kolayca etkinleştirilebilir. Ardından, makale, tüm özellikleri içeren kullanıcı dostu bir arayüzde okunabilir ve tarayıcıya sorunsuz bir şekilde geri dönülebilir. Bu sayede metinleri daha kolay ve verimli bir şekilde okuyabilirsiniz.

Görüntüleme: 26
Google Play Store bağlantısı

Yazar Hakkında

Erişilebilir Android Ekibi

Erişilebilir Android ekibi olarak, erişilebilir uygulamalar, ipuçları ve püf noktaları, cihaz incelemeleri ve Android ve erişilebilirlik hakkında haberler yayınlıyoruz.