Ana içeriğe atla →

@Voice Aloud Okuyucu (TTS Okuyucu)

Uygulamayı sesli okurken dinleyin veya ekrandaki web sayfalarını, haber makalelerini, uzun e-postaları, TXT, PDF, DOC, DOCX, RTF, OpenOffice belgelerini, EPUB, MOBI, PRC, AZW ve FB2 e-kitaplarını ve daha fazlasını okuyun. Hem ekranda okumak hem de gözleriniz incindiğinde, arızalandığında veya başka bir yerde meşgulken dinlemek için hepsi bir arada bir HTML okuyucu, belge okuyucu ve e-kitap okuyucu.ÖZELLİKLERİ:

* Sesli okumak için metin, PDF, DOC, DOCX, RTF, OpenOffice belgeleri veya HTML dosyalarını açın.

* Artık normal metin çıkarmanın çalışmadığı PDF dosyalarından metin ayıklamak için OCR (Optik Karakter Tanıma) içerir.

* Hoparlörler veya kulaklık üzerinden yüksek sesle okumak için @Voice Aloud Reader’a metin göndermek için herhangi bir uygulamada “Paylaş” veya “E-posta ile Gönder” düğmesini / menü öğesini tıklayın.

* Web sayfalarını @Voice ile paylaşırken, menüleri, gezinmeleri, reklamları ve diğer gereksiz dosyaları kaldırılarak okunması veya dinlenmesi için temiz metinler bırakılır.

* WhatSapp‘ta, sohbetleri dinlemek için @Voice’a göndermek için Sohbeti Dışa Aktar işlevini kullanın

* “Paylaş” kullanılamıyorsa, başka bir uygulamadaki metni kopyalayın ve sesli okumak için @Voice’a yapıştırın.

* Daha sonra dinlemek için @Voice’ta açılan makaleleri dosyalara kaydedin. Kesintisiz dinleme için arka arkaya birçok makaleden oluşan dinleme listeleri oluşturun. Listeyi gerektiği gibi sıralayın, ör. önce daha önemli makaleler.

* Ekrandaki e-Kitapları orijinal biçimlendirmeleri, gösterilen resimler ile okuyun, sayfaları çevirin veya sürekli okuyun. Veya kulaklık takın, ekranı kapatın ve dinleyin!

* Çince ve Japonca dikey metinleri (sağdan sola modu) işler veya tercih edilirse yatay moda geçirir.

* Kaydedilmiş Pocket makalelerini @Sesli okuma listesine kolayca ekleyin – Okuma Listesi ekranında Menü’ye basın – Pocket’tan makaleler ekleyin, ardından ekranda okuyun veya sesli okunmasını dinleyin.

* Sözlü makaleleri ses dosyalarına kaydedin – WAV (sıkıştırılmamış) veya OGG (sıkıştırılmış) formatları desteklenir.

* Sözlükleri, çevirileri, Wikipedia‘yı, Web aramasını ve daha fazlasını görüntülemek için kelimeye uzun basın ve / veya daha uzun bir cümle seçin.

* İsteğe bağlı olarak Normal İfadeler (RegEx) kullanılarak TTS için konuşma düzeltme

* Konuşma oluşturucu ses seviyesini, perdesini ve konuşma hızını kolayca kontrol edin.

* Kablolu veya Bluetooth kulaklık düğmeleriyle gerektiği gibi konuşmayı duraklatın / devam ettirin, ayrıca cümleye göre atlamak veya listedeki sonraki / önceki makaleye geçmek için Sonraki / Önceki düğmelerine tıklayın.

* Varsa, uygun TTS sesini kullanmak için dili otomatik olarak tanıyın veya “Dili seçin” menü öğesi ile tercih ettiğiniz sesleri manuel olarak ayarlayın.

* Paragraflar arasında ek duraklama seçenekleri, yeni bir makale yüklenir yüklenmez konuşmaya başlayın veya bir düğmeye basmayı bekleyin, kablolu kulaklık fişi takıldığında / çıkarıldığında konuşmayı başlatın / durdurun.

* Belirli bir zaman aşımından sonra konuşmayı durdurmak için isteğe bağlı uyku zamanlayıcısı.

 

Görüntüleme: 53
Play Store Bağlantısı

Yazar Hakkında

Gökhan Çapanoğlu

10 yıldır Android ve iOS kullanmaktadır. iOS cihazlardan, Android telefonlara geçiş konusundaki bütün sorularınıza cevap vermektedir.