Ana içeriğe atla →

Open Document Reader

OpenDocument Reader’ı kullanarak hareket halindeyken de OpenOffice veya LibreOffice ile oluşturulmuş belgeleri görüntüleyin ve değiştirin! 
OpenDocument Reader, ODF* (OpenDocument Format) belgelerinizi nerede olursanız olun okuyabilmenizi sağlar. Otobüsle okula mı gidiyorsunuz? Sorun değil! OpenDocument Reader ile belgelerinizi çok temiz ve basit bir şekilde okuyabilir ve arayabilirsiniz. Belgenizde düzeltilecek son bir yazım hatası mı kaldı? Uygulama artık belgelerin değiştirilmesini de destekliyor! Hızlı, basit ve iyi entegre edilmiş.
Belgelerinizi diğer uygulamalardan okumaya başlayabilirsiniz. Desteklenen uygulamalar arasında GMail, Google Drive, Box.net, Dropbox ve daha fazlası sayılabilir!

 

Tek bakışta tüm özellikler:

  •  .odt, .ods ve .odp dosyalarını kolayca açma
  •  Google Cloud Print’i kullanarak belge yazdırma
  •  yazım hatalarını düzeltmek, cümleler eklemek vb. için temel belge düzenleme
  •  tamamen çevrimdışı çalışabilme
  •  küçük uygulama boyutu
  •  Metin Okuma programı ile belgelerinizi sesli olarak okuma

* ODF, OpenOffice ve LibreOffice gibi ofis paketleri tarafından kullanılan formattır. Karmaşık biçimlendirme ve gömülü resimler için destek de dahil olmak üzere, metin belgeleri (.odt), elektronik tablolar (.ods) ve sunumlar (.odp) desteklenmektedir. Grafikler de sorun teşkil etmez. Verilerinizi korumak istiyorsanız parola korumalı belgeleri bile açabilirsiniz.

Bu uygulama açık kaynaklıdır. OpenOffice, LibreOffice veya benzeri programlar ile herhangi bir bağlantımız yoktur. Avusturya’da üretilmiştir. Uygulama içindeki bazı reklamlar kullandık. Reklamlara karşı göstereceğiniz sabra minnettarız!

 

Uygulama Hakkındaki Kısa Değerlendirmem:

Open Document Reader

Güzel bir belge okuyucu uygulaması bulmak için uzun süren araştırmalarım sonucu bulmuş olduğum bir uygulamadır. 

Uygulamanın diğer belge görüntüleyicilerden farkı, ekran okuyucularla metni satır satır dolaşarak okumaya izin vermesidir. Sade bir arayüzü olması, metin üzerinde ekran okuyucularla dolaşıma izin vermesi ve metni sese çevirmesi uygulamanın öne çıkan özelliklerindendir. Uygulama ücretsiz olarak kullanılabilmekte olup, bazı ufak reklamlar gösterilmektedir. Reklam izleyerek reklamları kısa süre için kaldırmak mümkündür. Ayrıca uygulama sürümü satın alma ile ömür boyu reklamsız sürümü elde edebilirsiniz.

Görüntüleme: 14
Open Document Reader Play Store Bağlantısı

Yazar Hakkında

Ömer Yeşiltaş

2019'da Android dünyasına geçiş yaparak bugün birçok görme engelli tarafından beğeniyle kullanılan Jieshuo ekran okuyucu ve Advanced Braille Keyboard klavye uygulamalarını Türkçe'ye çevirmiştir.