Ana içeriğe atla →

Pontes Game Zone

Pontes Game Zone, birçok kart, zar veya diğer bord oyunlarını içeren sanal bir oyun salonudur.
Ekran okuyucusu kullanılarak Android üzerinde görme engelli kullanıcılar tarafından oynanabilir.

Detaylar

İçerisinde Blackjack (Yirmibir), Beş Kart Çek Poker, Kart Savaşı, En Büyük Zar, Dört Bir Arada, Şans Makinesi, (Escoba, Scopone ve Scopone Escoba gibi varyantlarıyla) Scopa bulunmaktadır.

Oyunlar tamamen İngilizce, İtalyanca, Romence, Sırpça, İspanyolca ve Türkçe olarak oynanabilir.

Diğer detaylar

Başlangıçta veya oyunun varsayılan ayarlarına sıfırlanmasından sonra 1000 dolar içeren sanal bir cüzdanınız bulunmaktadır.
Ayrıca kahve, meyve suyu, bira, viski ve çay gibi ürünleri sipariş edebileceğiniz bir bar alanı bulunmaktadır. Para harcayarak bar alanında bonus kazanabilirsiniz.
Paranız bittiğinde kişisel eşyalarınızı satabileceğiniz bir rehin dükkânı bulunmaktadır. Satılan eşyalar %20 daha fazla ödenerek geri alınabilir.
Bazen, bar alanında bolca içtikten sonra tuvalete gitmek gerekebilir; burada klozet, lavabo ve el kurutma makinesi bulunmaktadır.

Bu oyundaki amaç, bir milyon doların üzerinde kazanmaktır, böylece oyun salonu iflas eder. Bu başarı web üzerinde seçilen bir isimle paylaşılabilir. Kazanılan para, sunucudaki sanal bir banka hesabında saklanır.

Oyunda konuşma desteği, birçok ses, titreşimler, sallama ile oynama, ekranın açık kalmasını sağlama, istatistikler gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Tüm bu seçenekler Ayarlar’da etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.
Bar veya rehin dükkânında ambiyans sesleri bulunur, ayrıca oyunlar sırasında arka plan müziği çalınır. Sesli arka plan devre dışı bırakılabilir veya ses ayarlarından ses seviyesi ayarlanabilir.

Oyun aynı zamanda Talkback veya Jieshuo Plus kullanarak görme engelli kullanıcılar için tamamen erişilebilirdir.

Tüm belgelere şu bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz:
Pontes Game Zone yardımı (İngilizce)

Bu oyun Erişilebilir Android katkılarıyla Türkçeye çevrilmiş ve türkçe seslendirmesi yapılmıştır.

Tanıtım videosu

Görüntüleme: 66
Google Play Store bağlantısı

Yazar Hakkında

Ömer Yeşiltaş

2019'da Android dünyasına geçiş yaparak bugün birçok görme engelli tarafından beğeniyle kullanılan Jieshuo ekran okuyucu ve Advanced Braille Keyboard klavye uygulamalarını Türkçe'ye çevirmiştir.