Ana içeriğe atla →

Prudence Ekran Okuyucu

“Daha hızlı yanıt veren bir Talkback” olan Prudence Ekran Okuyucu, mükemmel ekran okuma işlevi ve hareketle dokunma ve sesli komutlar gibi birden fazla arayüz yolu ile akıllı telefonları tüm görme engelli kişiler için kolayca erişilebilir hale getirmeye yönelik yeni nesil bir ekran okuyucudur.

Detaylar

Prudence Ekran Okuyucu şunları içerir:
Ses Kitaplığı Ayarları: Geri bildirim olarak duymak istediğiniz sesi seçmek için bu ayarı kullanın.
Özel hareket: “1 parmak yukarı sonra aşağı kaydırma”, “2 parmak yukarı kaydırma” gibi istenen hareketlerle eylemleri tanımlayın.
Talkback menüsünü özelleştirin: Talkback ayarları menüsünde nelerin gösterileceğini veya gizleneceğini tanımlayın
Okuma kontrolünü özelleştirin: Okuyucunun metni nasıl okuyacağını tanımlayın, örneğin satır satır, kelime kelime, karakter karakter vb.
Ayrıntı düzeyi: Öğe türü, pencere başlığı vb. gibi okuyucunun hangi ayrıntıyı okuduğunu tanımlayın.

Erişilebilir Android’in katkılarıyla

Prudence Ekran Okuyucu, Erişilebilir Android yerelleştirme ekibinin katkılarıyla Türkçe dilinde kullanılabilmektedir.

Tanıtım videosu

Görüntüleme: 118
Google Play Store bağlantısı

Yazar Hakkında

Serdar Erkol

Android ile tanışma serüveni 2014 yılı Haziran ayı itibarıyla pek parlak başlamasa da her geçen gün teknolojik gelişmelere olan tutku ve merakı, onu yıldırmayıp aksine iyiden iyiye hırslandırarak ziyadesiyle deneyim kazanmasını ve bu doğrultuda edindiği birikimlerini paylaşmayı, öğretirken de yeni şeyler öğrenilebileceği anlayışını ilke olarak benimsemiştir.
Ayrıca 2 Ocak 2021 yılında YouTube üzerinden oluşturduğu "HARBİ TEKNOLOJİ" isimli Kanalında her ne kadar android ağırlıklı olsa da farklı alanlarda da içerikler üreterek geniş yelpazede daha fazla kitleye ulaşıp fayda sağlamayı hedeflemektedir.