Ana içeriğe atla →

TRT Bil Bakalım

Bilgi, eğlence ve rekabet bir arada! Üstelik reklamsız ve ücretsiz!

Hayatın her alanına dair eğlence dolu, öğretici içerikler seninle!

Bu yarışmayı hem ailenle hem de arkadaşlarınla oynayabileceğin gibi Türkiye’den ve dünyanın farklı yerlerinden de rakipler bulabilirsin. istersen de tek başına mücadele edersin.

Göreceğin binlerce farklı soru ile yeni ilgi alanları kazanabilir, duymadığın birçok kelime öğrenebilir ve genel kültürünü geliştirebilirsin.

Her gün yepyeni, hızlı, kısa ve bol eğlenceli etkinliklerin yanı sıra, devamlı yenilenen bol sorulu ve detaylı kategoriler burada!

Unvanlardan en güçlü olanlarını kap! Kim, hangi alanda ne kadar bilgili, ne kadar kültürlü unvanlarla belli oluyor. Usta, şampiyon, araştırmacı, aydın, entelektüel, haritacı, tarihçi, okur, sanatçı gibi onlarca unvandan en havalı olanını kap. Yapman gereken tek şey; sorulara doğru cevap vermek!

Sıralamada ismini duyur! Bu bir bilgi, zeka ve genel kültür yarışması! Fakat elbette rekabet ve sıralama var! Türkiye’den ve dünyadan rakiplerini geride bırak, sıralamada en yukarılara ismini yazdır.

Türkiye Radyo ve Televizyon kurumu tarafından geliştirilen TRT Bil Bakalım uygulamasında, görme engellilere özel bir mod da yer alıyor. Sesli asistan adını verdikleri bu modun çalışabilmesi için, TalkBack ya da Jieshuo’nun devre dışı bırakılması; ya da Jieshuo içindeki oyun modu fonksiyonuna TRT Bil Bakalım uygulamasının eklenmesi gerekiyor. Sesli asistan, varsayılan TTS motorunu kullanarak konuşuyor, ve uygulama içinde sesli geri bildirim sağlıyor. Tıpkı bir ekran okuyucu kullanıyormuş gibi, sağa sola fiske hareketleriyle uygulama içinde gezinip; etkinleştirmek istediğimiz seçeneğe çift tıklıyoruz.

Görüntüleme: 45
Play Store Bağlantısı

Yazar Hakkında

Salih Kunduz

2013 yılından beri Android kullanmaktadır. Sosyal medyayı ve küresel çaptaki erişilebilirlik gelişmelerini yakından takip etmekle birlikte; birçok Android geliştirici ile birlikte çalışarak, uygulama ve hizmetlerinin erişilebilir olması konusunda katkıda bulunmuştur.