Ana içeriğe atla →

Advanced Braille Keyboard artık TalkBack ile kullanılabilecek

Nalin tarafından geliştirilen Advanced Braille Keyboard uygulaması, çoğumuzun Android cihazlarında varsayılan olarak kullandığı klavye uygulaması. Gelişmiş yazım yönetimi, emoji modu ve özelleştirilebilir parmak hareketleriyle birlikte klavye, Advanced kelimesinin hakkını fazlasıyla veriyor.

ABK, gelen son güncellemeye kadar Jieshuo ekran okuyucusu ile uyumlu çalışıyordu. TalkBack kullananların, yazma işlemine başlamadan önce TalkBack’i kapatması gerekiyordu. Artık buna hiç gerek yok.

Gelen son güncelleme ile birlikte Android 11 ve sonrasını çalıştıran cihazlarında TalkBack kullananlar, hiçbir ek işleme gerek kalmadan Advanced Braille klavyeyi tam ekran arayüzü ile birlikte kullanabilecekler.

Google Play’den 20 ₺ karşılığı satın alabileceğiniz uygulamaya Buradan ulaşabilir, Youtube kanalımızdaki Eğitim videolarını izleyip klavyeyi etkili bir biçimde kullanabilirsiniz.

Görüntüleme: 56

Yazar Hakkında

Salih Kunduz

2013 yılından beri Android kullanmaktadır. Sosyal medyayı ve küresel çaptaki erişilebilirlik gelişmelerini yakından takip etmekle birlikte; birçok Android geliştirici ile birlikte çalışarak, uygulama ve hizmetlerinin erişilebilir olması konusunda katkıda bulunmuştur.

Kategori: Haberler

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir