Ana içeriğe atla →

Erişilebilir Android ile 2022 yılı böyle geçti

2022 Yılını geride bırakırken bir yıl değerlendirmesi yapmak istedik. Erişilebilir Android’de bir yıl nasıl geçti gelin birlikte bakalım.

Aslında çok daha geriye gittiğimizde Erişilebilir Android adını farklı şekillerde duymuş olmanız olası. Öncelikle Telegram grubumuzu ve daha sonrasında da WhatsApp grubumuzu kurduk. 2022 yılının başlarında ise sitemizin yapım çalışmaları başladı. 1 Mart günü Youtube kanalımızı kurduk, 5 Mart 2022 günü sitemizin ve platformumuzun resmi Açılış etkinliğini gerçekleştirdik.

24 Eylül tarihinde Mobil uygulamamızı yayınladık ve 2 Ekimden itibaren düzenli canlı yayın ve podcast yayınlamaya başlayıp, bugüne kadar toplam 9 bölüm kaydettik.

O günden bu yana 360 özgün içerik

Birkaç istatistik ile yazımıza devam etmek istiyoruz. Açılışımızı gerçekleştirdiğimiz günden bugüne kadar sitemizde toplam 90 yazı içeriği, 72 erişilebilir uygulama, Android ve Erişilebilirlik terimleri sözlüğünde 58 girdi, Soru Cevap Bankasında 70 cevap, Youtube kanalımızda 70 video içeriği dahil toplam 360 özgün içerik yayınladık. Youtube kanalımızda 298 abone, Telegram grubumuzda 248 üye ve WhatsApp grubumuzda ise 173 üye sayısına ulaştık.

En çok görüntülenen içerikler

Yazılar içeriğimizde en fazla görüntülenen yazı, Ahmet Karacaer’in hazırladığı Android Telefonlarda Mobil veri ( İNTERNET ) Paylaşımı Adını ve Şifresini Değiştirme yazısı oldu. Bu yazı toplam 1582 kez görüntülendi.

En çok görüntülenen uygulamamız ise Gökhan Çapanoğlu’nun incelediği Öğretmen Evrak uygulaması oldu. Bu içerik ise toplam 201 kez görüntülendi.

En çok merak edilen soru ise Jieshuo tam sürümü ile hafif sürümü arasındaki fark oldu

Yardımlaşmayı ve konuşmayı seviyoruz: Telegram grubumuzda toplam 33663 mesaj gönderildi. Mesajlar en fazla gün içinde saat 19:00 ile 23:59 saatleri arasında gönderildi.

Youtube Kanalımızın istatistikleri

Youtube kanalımızdaki içeriklerimiz toplam 13375 kez görüntülendi. En çok görüntülenen video ise Mustafa Elçiçek’in hazırladığı TCDD Taşımacılık Eybis kullanımı videosu oldu ve bu video toplam 908 kez görüntülendi

Bu yıl en çok nereden ziyaret edildik?

Independent analytics ve DB-I kaynaklı verilere göre sitemiz en çok Ankara’dan ziyaret edildi. Ankara’yı sırasıyla İstanbul, İzmir, Kayseri, Adana ve Bursa takip etti. Yurt dışından ise en çok Frankfurt- Almanya, Paris – Fransa, Bakü – Azerbaycan, Amsterdam – Hollanda ve Londra – İngiltere konumlarından ziyaretçilerimiz oldu.

2023 yılı mesajımız

Bütün takipçilerimize sağlıklı, huzurlu bir yıl diliyoruz. Bu yılda da bizi takip etmeye devam edin. Eğer hala yapmadıysanız Youtube kanalımıza abone olun, sosyal hesaplarımızı takip edin ve sitemize Google, Twitter ya da Facebook hesaplarınızı kullanarak kolayca kaydolun.

Görüntüleme: 61

Yazar Hakkında

Erişilebilir Android Ekibi

Erişilebilir Android ekibi olarak, erişilebilir uygulamalar, ipuçları ve püf noktaları, cihaz incelemeleri ve Android ve erişilebilirlik hakkında haberler yayınlıyoruz.

Kategori: Haberler

Tek Yorum

  1. Xeyale Azizli Xeyale Azizli

    Emeğinize yüreğinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir