Ana içeriğe atla →

Envision AI uygulaması artık tamamen ücretsiz

Son Güncelleme 15 Ağustos 2022

Envision AI Türkiye ürün elçisi olarak, uygulama ile ilgili önemli bir haberi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Öncelikle gelin Envision AI nedir, ve ne işe yarar, neden artık ücretsiz oluyor bir bakalım.

Envision AI Türkiye ürün elçisi olarak, uygulama ile ilgili önemli bir haberi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Öncelikle gelin Envision AI nedir ne işe yarar ve neden ücretsiz oldu bir bakalım.
Envision AI, yapay zeka teknolojisi sayesinde herhangi bir görsel materyal hakkında erişilebilir tanımlamalar almanızı sağlayan bir uygulamadır. Uygulamada anlık metin tanıma, bbelge tarama ve okuma, sahne betimleme, renk algılama, az görenler için büyüteç gibi çok faydalı fonksiyonlar yer almaktadır.
Anlık metin tanıma özelliği, herhangi bir dijital ekran ya da yazı içerikli bir noktaya telefonunuzun kamerasını tuttuğunuzda, size anlık olarak ilgili alanda ne yazdığını söyler.

Belge tarama özelliği; basılı bir belgeyi, örneğin fatura ya da broşürü canlı yönlendirmeler sunarak doğru bir şekilde tarar ve size söyler.
Belge okuma özelliği sayesinde cihazınızda yüklü ya da harici kaynaklardan (Telegram, WhatsApp, E-posta gibi) edindiğiniz metin formatlı belgeleri, düzen algılama işlevini de kullanarak okuyabilmenizi sağlar.
Sahne betimleme özelliği; herhangi bir anda telefonunuzun kamerasıyla çekilmiş bir görüntünün ne olduğunu size söyler.
Renk algılama; telefonunuzun kamerasını tuttuğunuz nesnenin rengini size söyler. Renk algılama doğruluğu, ortam ışığı ve yakındaki nesnelerin kamera kadrajına girip girmemesine bağlı olarak değişebilmektedir.
Uygulamada ayrıca kişinin yüzünü öğretme özelliği bulunmaktadır. Bir kişinin 3 farklı fotoğrafını çekip uygulamaya öğrettikten sonra, herhangi bir yerde o kişinin fotoğrafına rastlayıp Envision ile paylaştığınızda o kişiyi tanır ve size söyler.
Uygulamaya kullanışlı ve bağımsız hayatı destekleyici birçok özellik ekleniyor ve eklenmeye devam edecek.
Güzel haberimize gelecek olursak; Envision AI uygulaması, 3.0 sürümü ile birlikte artık tamamen ücretsiz oldu. Yıllardır abonelik metoduyla kullanıcılatına hizmet sunan uygulamamız, aldığı teşvik yatırımı sayesinde kullanıcılarına ücretsiz hizmet verebilme imkanına sahip oldu.
Envision tarafından geliştirilen yapay zeka destekli akıllı gözlük ve yakın zamanda geliştirilecek diğer Envision hizmetleri için bir köprü vazifesi görecek uygulamamız, ücretsiz kalacak ve bağışlarınızı kabul edecek. Bununla birlikte, yakında Windows için Envision AI programı için geliştirmelere başlanacak.

Envision AI uygulamasını indirmek için Tıklayın

Görüntüleme: 75

Yazar Hakkında

Salih Kunduz

2013 yılından beri Android kullanmaktadır. Sosyal medyayı ve küresel çaptaki erişilebilirlik gelişmelerini yakından takip etmekle birlikte; birçok Android geliştirici ile birlikte çalışarak, uygulama ve hizmetlerinin erişilebilir olması konusunda katkıda bulunmuştur.

Kategori: Haberler

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir