Ana içeriğe atla →

Erişilebilir Android Podcast 8. bölüm: yeni yöneticilerimiz, Twitter uygulamasına genel bakış, Jieshuo hareket ayarlarına giriş ve MP3 dosyalarını kesmek

İki hafta aranın ardından yepyeni bir bölümle karşınızdayız. Erişilebilir Android olarak, topluluğumuza fayda sağlayan insanlarla birlikte hareket edip beraber çalışmayı hedefliyoruz. Bu amacımız doğrultusunda, gruplarımızda uzun zamandır özverili çalışmalarını takdir ettiğimiz Mehmet Çetin ve Serdar Erkol’u ekibimize davet ettik. Onlar da bizi kırmayıp hemen aramıza katıldılar. Açılış bölümümüzde kısaca kendilerini tanıttılar. İlerleyen bölümlerde onları daha yakından tanıyabileceksiniz. Biz de hem Mehmet ağabeyimize, hem de Serdar’a aramıza hoş geldin diyoruz.

Bir önceki bölümde en çok kullanılan iletişim uygulamalarından biri olan WhatsApp’ı detaylı bir şekilde inceleyen Salih Kunduz, bu hafta Twitter uygulamasını tanıttı. Twitter’a neden katılmanız gerektiği ve erişilebilirlik özelliklerinden detaylıca bahsetti. Siz de bizi Twitter’da takip etmeyi unutmayın.

Ömer Yeşiltaş, Jieshuo anlatımlarına devam etti ve bu hafta gerçekten oldukça geniş seçeneklere sahip olan hareket ayarlarına giriş yaptı. Birkaç bölüm sürecek hareket ayarları dizisinin ilkinde bütün seçeneklerin ne yaptığını kısaca anlattı.

Son olarak Ahmet Karacaer, sıklıkla sorulan bir soruya cevap vererek, MP3 uzantılı ses dosyalarını kesen, MP3 kesici adlı bir uygulamayı inceledi ve örnek olarak bir ses dosyasını kesti

.

Podcastimize ve Youtube kanalımıza abone olmayı, sosyal mecralardaki hesaplarımızda bizi takip etmeyi unutmayın.

Görüntüleme: 29

Yazar Hakkında

Erişilebilir Android Ekibi

Erişilebilir Android ekibi olarak, erişilebilir uygulamalar, ipuçları ve püf noktaları, cihaz incelemeleri ve Android ve erişilebilirlik hakkında haberler yayınlıyoruz.

Kategori: Podcast Bölümleri

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir