Ana içeriğe atla →

Ses tuşlarını kullanarak şarkılar ar.asında nasıl geçiş yapılır?

Bu yazımızda sizlere, telefonunuzun ses tuşlarını kullanarak dinlediğiniz şarkılar arasında geçiş yapmayı anlatmaya çalışacağım. Böylelikle ekranınızı açmadan dilediğiniz an, kolaylıkla dinlediğiniz şarkıyı değiştirebileceksiniz.

Bunu farklı telefon modellerinde yapan farklı uygulamalar da mevcut ancak, bu yazıda sizlere Samsung telefonlarda, Samsung tarafından sunulan Sound assistant uygulamasını kullanarak bu işlemi yapmayı göstereceğim. Bu işlem için Galaxy Store uygulamasından Sound Assistant uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Sound Assistant

Samsung tarafından sunulan ve Galaxy Store’dan isteğe bağlı indirebilinen uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın!
Galaxy Store’dan indirin

Sound Assistant, telefonunuzun varsayılan ses ayarlarına ek özellikler ekleyen isteğe bağlı bir uygulama. Ses tuşlarına bastığınızda normalde %5 oranında değer yükselip alçalırken bu değeri de ayarlarından kişiselleştirebiliyorsunuz. Ses panelinin görünüşünü ve renklerini kişiselleştirebiliyorsunuz. Varsayılan titreşim modellerine ek olarak, kendi özel titreşim modellerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Ses tuşlarıyla çalan şarkıyı değiştirmeyi ayarlama

Sound assistant ayarlarında, müziği ses tuşlarıyla kontrol edin seçeneğini işaretlediğinizde, o anda müzik çalan uygulama eğer kulaklık tuşlarıyla müziği kontrol etmeyi destekliyorsa, telefonunuzun ses tuşlarıyla da çalan parçayı değiştirebileceğiniz anlamına geliyor. Bu seçeneği işaretledikten sonra, ekranınız açıkken ya da kapalıyken, ses tuşlarından birine birkaç saniye bastığınızda bir önceki ya da bir sonraki şarkıya geçiş yapabilirsiniz.

Bu işlemi, destekleyen cihazda yüklü bütün müzik çalabilen uygulamalar için açık hale getirebileceğiniz gibi, favori uygulamanızı seçerek sadece o uygulamada aktif olmasını da ayarlayabilirsiniz. Kitap dinleme uygulamaları da müzik çalma uygulamaları arasında listelendiği için, bu seçeneği tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Görüntüleme: 82

Yazar Hakkında

Gökhan Çapanoğlu

10 yıldır Android ve iOS kullanmaktadır. iOS cihazlardan, Android telefonlara geçiş konusundaki bütün sorularınıza cevap vermektedir.

Kategori: İpuçları

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir