Ana içeriğe atla →

Android cihazınızda ses kayıtlarını videoya dönüştürün

Son Güncelleme 10 Ocak 2023

Bu ipucu yazımda sizlere sadece Android telefonunuzu kullanarak nasıl ses kayıtlarınızı ya da herhangi bir ses dosyasını videoya dönüştürebileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Yazının sonunda siz de dilediğiniz ses dosyasından kolayca 1080P MP4 formatında video oluşturmayı öğrenmiş olacaksınız. Gelin başlayalım.

Gerekli malzemeler

    Bir adet Android telefon ya da tablet
  • 13,49 TL
  • Bu para karşılığı Google Play’den almanız gereken Easy Voice Recorder Pro

Ses kaydını nasıl videoya dönüştürebilirim?

Easy Voice Redorder Pro uygulamasını satın aldıktan sonra uygulamayı açın. Yukarıdaki sekmelerden kayıt sekmesini seçin ve ekranın alt tarafında, ana sayfa tuşunun hemen üzerine denk gelen kayıt tuşuna basarak sesinizi kaydetmeye başlayın.
Uygulamayı ilk kez çalıştırdığınızda mikrofon kullanım izni verip kayıtları saklayabilmeniz için bir klasör seçmeniz gerekecek. Kayıtların saklanabileceği klasörü dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
Kaydınız bitince Tamam tuşuna basın ve yukarıdaki sekmelerden dinle sekmesine gelin. Burada yaptığınız kaydı bulabileceksiniz.
Kaydın hemen yanındaki öğe menüsüne; eğer kaydınız o anda oynatılıyorsa sırasıyla paylaş, sil ve yeniden adlandır seçeneklerini geçip diğer seçeneklere bastıktan sonra açılan menüden Video yap’a basın.

Easy Voice Recorder Pro, işinizi biraz daha kolaylaştırmak ve kendi reklamını yapmak için sizin için bir kapak resmini hazırda tutmuş olacak. Bu resmi kullanarak direkt video oluşturabileceğiniz gibi; resim seç butonuna basıp galerinizden bir fotoğrafı da video için kullanabilirsiniz. Resim seçme işiniz bittikten sonra, çıkan seçeneklerde uygulama adını dahil et ve metin ekle seçeneklerinin işaretini kaldırın ve Video Yap düğmesine basıp videonuzun oluşturulmasını bekleyin. Ses kaydınızın büyüklüğü ve işlemci performansınıza göre bu işlem süresi farklılık gösterebilir ancak benim S21 FE telefonumda 3 dakikalık bir ses dosyası yaklaşık 10 saniyede videoya dönüştü.

Video yapma işlemi bittikten sonra varsayılan bildirim sesiniz çalacak ve uygulama, dönüştürme işleminin bittiğini size haber verecek.

Mevcut bir müzik dosyasını nasıl videoya dönüştürebilirim?

Easy Voice Recorder Pro ile bunu da yapabilmeniz mümkün. Uygulamayı açıp dinle sekmesine geçin. Burada diğer seçenekler düğmesine basıp İçe Aktar’ı seçin. Açılan ekranda video yapmak istediğiniz dosyayı seçin. Seçtiğiniz ses dosyasının dinle sekmesinde kayıtlar arasına eklendiğini görebileceksiniz. Yukarıda anlattığım işlemlerin aynısını uygulayarak, bu ses dosyasından da .MP4 formatında 1080p video oluşturabilirsiniz.

Uygulamanın oluşturduğu videolar nereye kaydoluyor?

Uygulamanın oluşturduğu video dosyaları, cihazınızın dahili hafızasındaki Movies (filmler) klasörüne kaydedilmektedir.
Uygulama Detayları için tıklayın

Görüntüleme: 134

Yazar Hakkında

Salih Kunduz

2013 yılından beri Android kullanmaktadır. Sosyal medyayı ve küresel çaptaki erişilebilirlik gelişmelerini yakından takip etmekle birlikte; birçok Android geliştirici ile birlikte çalışarak, uygulama ve hizmetlerinin erişilebilir olması konusunda katkıda bulunmuştur.

Kategori: Benim Yöntemim İpuçları Uncategorized @tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir