Ana içeriğe atla →

TELEGRAM UYGULAMASI ARACILIĞIYLA İKİ CİHAZ ARASINDA DOSYA ALIŞVERİŞİ YAPMA

Herkese Merhaba!

Benim yöntemim yazı dizimizin bu içeriğinde aynı hesapla oturum açılmış, iki farklı cihaz arasında telegram üzerinden dosya alışverişi yapma yöntemini sizinle paylaşmak istiyorum.

Çoğumuz tablet, bilgisayar ve telefon gibi farklı birçok cihaz sahibiyiz.

Sahip olduğumuz bu cihazlar arasında bağzen veri alışverişi yapmak istiyoruz.

Bunun bir çok farklı yöntemi var, flash belleklerle yada mail yöntemi veya Bluetooth ile dosya aktarabiliyoruz, fakat bu hem zaman alıcı olabiliyor hem de her cihazda mümkün olmuyabiliyor.

Telegram sayesinde hem zamandan tasarruf etmiş oluyoruz, hem de iOS ve android gibi farklı iki sistemler arasında dahi rahatça veri alışverişi yapabiliyoruz.

Dijital dünyada hayatımızı bu kadar kolaylaştıran yöntemimizin adı telegram’ın kayıtlı mesajlar özelliği.

Kayıtlı mesajlar yöntemini, dosya alışverişi ve sesli veya yazılı mesaj göndermek gibi farklı yöntemler ile kullanabiliriz.

KAYITLI MESAJLAR İLE DOSYA AKTARIMI:

Aynı telegram hesabı ile oturum açılmış iki farklı android cihaz arasında veri transveri yapmak istediğimizi düşünelim.

Göndermek istediğimiz dosyayı buluyoruz, çift tıklayıp basılı tutuyoruz, burada karşımıza çıkan paylaş seçeneğini fiske hareketiyle, yada ekranın en alt kısmında parmağımızı dolaştırarak buluyor, çift tıklıyoruz.

Bu kısımda karşımıza ilgili dosyayı paylaşacağımız uygulamalar çıkıyor, fiske hareketi ile Telegram uygulamasını bulup çift tıklıyoruz.

Burada bizi Rehberde ekli olan kişilerimiz, katıldığımız gruplar ile kanallar ve kayıtlı mesajlar seçeneği karşılıyor.

Biz burada kayıtlı mesajlar seçeneğini fiske hareketi ile bulup çift tıklıyor ve seçiyoruz, daha sonra ekranın sağ alt köşesinde yer alan bir sohbette paylaş butonuna tıklayarak dosyayı gönderiyoruz.

Kayıtlı mesajlar üzerinden sesli veya yazılı mesaj gönderme:

Daha önce kayıtlı mesajlardan dosya veya mesaj göndermediysek, telegram uygulamasına giriş yaptığımızda ekranda kayıtlı mesajlar adında bir sohbet penceresi olmayacaktır, peki biz buna nasıl ulaşacağız diyorsanız:

Telegram uygulamasını bulup açıyoruz, ekranın sol üst köşesinde yer alan gezinme çekmecesi menüsünü bulup çift tıklıyoruz, yada telegram uygulaması içerisindeyken çift parmakla soldan sağa kaydırarak aynı menüye giriş yapıyoruz.

Burada kayıtlı mesajlar seçeneğini fiske hareketi ile bulup çift tıklayarak açıyoruz.

Bir grupta veya bir arkadaşımız ile sohbet eder gibi mesaj yazım alanını bulup tıklıyor, saklamak istediğimiz bir mesajı yada diğer cihazımıza göndermek istediğimiz bir linki buraya yazarak veya yapıştırarak gönder butonuna tıklıyoruz.

Ekranın sağ alt köşesinde bulunan sesli mesaj kaydet butonundan da ses kaydı yaparak diğer cihazımıza mesaj gönderebiliyoruz.

Önemli notlar

Kayıtlı mesajlara gönderilen her bir dosyanın boyutu, ücretsiz kullanıcılar için 2 GB, premium kullanıcılar için 4 GB olmalıdır. Kayıtlı mesajlara sınırsız sayıda dosya ya da mesaj gönderilebilir. Telegram’ı bir sebepten cihazınızdan kaldırmanız gerekse bile, buraya gönderdiğiniz mesajlar siz silmediğiniz sürece bulutta kayıtlı olarak kalacaktır.

Merak ettiğiniz farklı konular için bu yazıya yorum yapabilir, telegram, whatsapp, facebook gruplarımızdan yada twitter hesabımızdan bizimle iletişime geçebilir,

www.erisilebilirandroid.com sitemizdeki kaynaklarımızdan yararlanabilir, soru sor bölümünden bize sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Erişilebilir Android Youtube kanalımıza abone olmayı ve faydalı içeriklerimizi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Görüntüleme: 108

Yazar Hakkında

Ahmet Karacaer

2014 yılından beri Android kullanıyor. Samsung marka cihazların erişilebilirliği konusunda çalışmalar yapmaktadır. Uygulama keşifleri ve anlatımlarıyla birçok görme engelli Android kullanıcısına destek olmayı amaçlamaktadır.

Kategori: Benim Yöntemim İpuçları

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir