Ana içeriğe atla →

Twitter uygulamasında yaşanan erişilebilirlik sorunu ve geçici çözümü

Yakın zamanda el değiştiren Twitter’da bütçe tasarrufuna gidilmesinden sonra radikal değişiklikler de oldu. Bu değişikliklerin bizim için en can sıkıcı olanı ise erişilebilirlik ekibinin tamamının işine son verilmesi oldu. Bu hadiseden çok kısa bir süre sonra da uygulamada erişilebilirlik sorunları ortaya çıktı.

Tweetler arasında dolaşmak artık tam bir işkence

Android uygulamasına gelen yeni güncellemenin ardından herhangi bir zaman akışındaki tweetler arasında dolaşırken, birkaç tweet sonra aynı tweetin tekrar tekrar kullanıcının önüne gelmesi sorunu sıklıkla dillendirilmeye başlandı. Biz de bu yazıda bu soruna geçici bir çözüm olması amacıyla sorunsuz çalışan en güncel versiyonu sizlerle paylaşmak istedik. Aşağıda paylaşacağımız sürümü kurmadan önce, cihazınızda yüklü mevcut Twitter uygulamasını kaldırmayı unutmayın. Aksi halde paket ayrıştırma hatası alabilirsiniz.

Sorunsuz çalışan en güncel Versiyon

Apk Mirror üzerinden indirmek için tıklayın

Bilinen sorunlar

Bu sürümde Twitter’da oturum açmak için giriş yap düğmesine bastığınızda, bir sorun oluştu mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Oturum açabilmek için öncelikle Chrome tarayıcınızda Twitter’da oturum açıp, tekrar Twitter uygulamasına geri dönüp oturumunuzu açabilirsiniz.

Sorunuz varsa yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz. İlerleyen sürümlerde sorun çözülürse sosyal medya kanallarımızdan bilgilendirme yapacağız.

Görüntüleme: 105

Yazar Hakkında

Erişilebilir Android Ekibi

Erişilebilir Android ekibi olarak, erişilebilir uygulamalar, ipuçları ve püf noktaları, cihaz incelemeleri ve Android ve erişilebilirlik hakkında haberler yayınlıyoruz.

Kategori: İpuçları

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir