Ana içeriğe atla →

Android Cihazlarda Google Play Store’u El ile Güncelleme

Android cihazların olmazsa olmazı; yeni uygulamalar keşfettiğimiz, uygulamaları bulup indirdiğimiz, güncellediğimiz uygulama mağazası olan Google Play Store zaman zaman güncellenip yeni özelliklere kavuşuyor. Bu yazımızda, Google Play Store uygulamasını nasıl elle güncelleyebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Çok yüksek bir ihtimalle Google Play Store’un en yeni versiyonunu kullanıyorsunuzdur ancak özellikle uzun süre kablosuz bir ağa bağlanma imkânınız olmadığında Google Play Store kendini güncellemeyi erteler. Bu gibi durumlarda da Google Play Store’u elle güncellemeyi isteyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek siz de uygun bir güncelleme var ise Play Store’unuzu güncellemiş olacaksınız.

Google Play Store’u El ile Güncelleme Adımları

  • Google Play Store’u açın.
  • Ekranın üst tarafında, hesap adınızı ve hemen arkasından Ayarları duyduğunuz yere tıklayın.
  • Açılan menüde ”ayarlara gidin.
  • Burada, “Hakkında ayarları bölümünü genişletmek için tıklayın” üzerine çift dokunun.
  • Aşağı doğru kaydırdığınızda sırasıyla, Play Store, Derleme sürümü, Cihaz sertifikasyonu başlığı içinde; Google Play Hakkında, Açık Kaynak lisanslar, Play Store Sürümü, sürüm numarasını ve hemen yanında “Play Store’u güncelle” düğmesini bulabilirsiniz.
  • Bu düğmeye bastığınızda, varsa Play Store güncellemesi indirilecek ve yeniden başlatılacaktır.

Bu adımları eksiksiz uyguladığınızda Google Play Store’un en güncel sürümünü Android cihazınıza yüklemiş olacaksınız.

 

 

Görüntüleme: 698

Yazar Hakkında

Salih Kunduz

2013 yılından beri Android kullanmaktadır. Sosyal medyayı ve küresel çaptaki erişilebilirlik gelişmelerini yakından takip etmekle birlikte; birçok Android geliştirici ile birlikte çalışarak, uygulama ve hizmetlerinin erişilebilir olması konusunda katkıda bulunmuştur.

Kategori: İpuçları

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir