Ana içeriğe atla →

Jieshuo kullanarak birden fazla butonlu öğeler arasında tek kaydırma ile dolaşmak

Son Güncelleme 24 Eylül 2022

Herkese merhaba, Bu ipucunda, Jieshuo kullananlar için çok pratik bir ipucunu paylaşmak istiyorum. Bu ipucu özellikle WhatsApp gibi, birkaç buton içeren öğeler arasında kolayca tek kaydırma ile dolaşabilmemize yardımcı olup, bu gibi durumlarda işimizi oldukça kolaylaştıracak.

 

Benim yöntemim: Jieshuo genel dolaşım öğelerine Varsayılan seçeneğini eklemek

Aşağıdaki ayarları, Jieshuo ayarları içine girerek yapabilirsiniz. Bütün adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda sonuca ulaşabileceksiniz. Öncelikle hareket ayarları>dolaşım içinde yeni dolaşım modunu kullandığınızdan emin olun. Yani karakterler, kelimeler gibi dolaşım öğeleri arasında dolaşmak için parmağınızı önce aşağı sonra yukarı çekeceksiniz, ya da tersini yapacaksınız.

 

Daha sonrasında, genel dolaşım öğelerini yönet içine girip, varsayılan seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Eğer işaretli değilse işaretleyip tamam diyerek ayarları kaydedin. Sonrasında iki kez geri çıkıp, buradan kısayol ayarlarına girin.  Kısayol ayarlarında, Listelerde hızlıca dolaşmak için kaydırma kısayollarını kullanın onay kutusunu işaretleyin.

 

Artık hızlı dolaşım için gereken bütün ayarlamaları yapmış oldunuz. Yazımın başında da bahsettiğim gibi, bir öğe olup da içinde birden fazla buton içeren liste öğeleri arasında hızlıca dolaşabilmek için, ayrıntı modunu varsayılan’a getirip; aşağı kaydırarak ileriye doğru, yukarı kaydırarak da geriye doğru dolaşabilirsiniz. Bu şekilde WhatsApp’ta mesajlar arasında çok seri bir şekilde dolaşabilirsiniz. Jieshuo, mesajı gönderen numarayı ve mesajın içeriğini tek seferde okuyacaktır. Eğer üzerinde bulunduğunuz mesaj bir sesli mesaj ise bir kez sağa kaydırıp mesajı oynatabilirsiniz.

Görüntüleme: 113

Yazar Hakkında

Salih Kunduz

2013 yılından beri Android kullanmaktadır. Sosyal medyayı ve küresel çaptaki erişilebilirlik gelişmelerini yakından takip etmekle birlikte; birçok Android geliştirici ile birlikte çalışarak, uygulama ve hizmetlerinin erişilebilir olması konusunda katkıda bulunmuştur.

Kategori: Benim Yöntemim

3 Yorum

 1. Samet Samet

  merhabalar sonda bahsettiğiniz kısayol ayarlarını dediğiniz yerde bulamadım sanırım son güncellemelerde ayar farklı bir yere taşınmış acaba kısayol ayarlarını nerede bulabilirim?

  • Salih Kunduz Salih Kunduz

   Merhaba, bahsettiğim ayar, hareket ayarları içinde sağ ve sol kısayol ayarları olarak değişmiş. Aynı seçeneği burada bulabilirsiniz.

   • Samet Samet

    çok teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir