Ana içeriğe atla →

Kuveyt Türk Mobil bankacılık uygulaması ile bağış yapma işlemi

Merhaba arkadaşlar, size kısaca Kuveyt Türk bankasında nasıl bağış yapılır onu anlatacağım:
Ama metni tam okUmanızı rica ediyorum, sonunda eklediğim not sonraki bağışlar için mutlaka işimize yarayacaktır.

şifre ile mobil uygulamaya giriş yaptığımızda bağış ile ilerle gibi bir düğme var, buraya tıkladığımızda bağış yapacağımız kurum ve derneklerin listesi çıkıyor, buradan istediğimiz kuruluşu seçelim, sonra sırasıyla bağış konusu, ve bağışın türk lirası veya başka bir şekilde olabileceğini içeren sayılı bir metin alanı çıkıyor, ekran okuyucu bunları metin alanı olarak okuyor ama bunlar seçim kutuları,
ilk seçim kutusundan bağış türünü seçelim, afet, sel, deprem vb. var, ikinci seçim kutusunda yani sayıların yazdığı kutuda en başta bulunan türkiye alan kodu ile başlayanı seçelim, sonra bağış tutarı ve isteğe bağlı açıklama kutularını da elle dolduralım, burada da metin alanı okunuyor ekran okuyucu tarafından ama bu defa seçim kutusu değil tutar ve açıklama yapacağımız kısım,
sonrasında bilgiler gizlensin düğmesini isteğinize göre açık kapalı yapabilirsiniz,
sonra iki onay metni var, ikisini de tek tek açıp metni okuyun,
metni kaydırma hareketleri ile okuyamıyoruz, iki parmakla yukarı doğru 10 15 defa kaydırdığınız zaman okundu sayılııyor, metnin altında bulunan okudum anahtar düğmeyi açın, daha sonra iki onay metni bitince en sonda ileri düğmesine tıklayarak sonuna gelelim işlemin.

yaptığımız işlem bilgilerini göreceğiz, en sonda tüm yapılan işlemleri onaylamak için bir onay düğmesi var, buna basarak bağışı tamamlayıp işlemi onaylayabiliriz.
not:
bu şekilde bağış yaptığımızda bir daha ki girişte bu bağış düğmesi uygulamanın ana ekranında görünmüyor, menüye tıklayarak aşağıda daha fazla işlem 1, bulalım, buradan bağış seçeneğini seçerek yukarıda yaptığımız işlemleri aynen gerçekleştirebiliriz.
işlem tamamlanınca isteğinize bağlı dekondu paylaşabilirsiniz / görüntüleyebilirsiniz.

Görüntüleme: 31

Yazar Hakkında

Özge Betül Coşkun

2018 yılından beri android kullanan Özge Betül, sosyal medya ve belge okuma uygulamaları hakkında bilgilerini okuyucularımızla paylaşıyor. Eğitimci kimliğini bu alanda da göstererek; Android'e geçen kadın takipçilerimize büyük bir özveriyle yardımcı oluyor.

Kategori: İpuçları

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir