Ana içeriğe atla →

Kuveyt Türk Mobil Uygulama incelemesi

Bu yazıda sizlere Kuveyt Türk mobil bankacılık uygulaması hakkında bilgi vereceğim.

Uygulamayı indirdikten sonra  bildirim izinlerini verelim, konum iznini de bir defaya mahsus, sadece bu defa seçeneğini seçerek verebiliriz, aksi takdirde bankanın bize gönderdiği doğrulama kodları sağlıklı şekilde ulaşmayabilir.

Sonrasında kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapalım.

Not 1:

Uygulamayı mümkünse en güncel haliyle kullanalım, eski güncellemelerde giriş yaptıktan sonra bir sözleşmenin geçilmesi biraz zaman kaybettiriyor, sözleşmeyi onaylamakta ufak erişilebilirlik sorunları olabiliyor. Uygulamayı ilk kurduğumuzda güvenlik sözleşmesini bir defaya mahsus onaylamamız istenilebilir.

 Not 2:

Uygulamayı kullanırken dikkat etmemiz gereken  en önemli hususlardan bir tanesi de, bu uygulama diğer uygulamalarda olduğu gibi ekranın başından sonuna doğru kaydırarak ilerlediğimizde bize sağlıklı bir kullanım şekli sunmuyor maalesef, dikkat etmemiz gereken, Kuveyt Türk uygulamasını kullanırken, ekranın ortalarına dokunup oradan itibaren kaydırma, anlatacaklarımı bu nota göre uygulamanızı tavsiye ederim.

Öncelikle giriş yaptıktan sonra uygulamanın gelen ekranını inceleyelim, notta da dediğim gibi, ekran diğer uygulamalara göre farklı, o yüzden bu önemli.

Ekranın en sol üst köşesinde menü bulunuyor.

Burada dijital asistan olan Selim’e sor, hesaplar, kayıtlı işlemler, qr kod işlemleri, para transferleri, döviz, kıymetli maden, ödemeler, kartlar, finansman, yatırım, çek senet, bireysel emeklilik BES, sigorta, belgeler, ayarlar, başvurular, bildirimler, kampanyalar, daha fazla düzenle ve güvenli çıkış seçenekleri var.

Buradaki başlıklardan en çok kullanacaklarımızı yazımızın devamında inceleyeceğiz.

Menüden bir geri gelerek ekranı incelemeye devam ediyoruz:

Ekranın ortasından devam ediyoruz, menüden devam ettiğimizde istediğimiz yere ulaşamayacağımızı biliyoruz artık.

varlıklarım:

Burada hesaplarımızda bulunan toplam tutarı görüyoruz, TL, döviz, hisse, altın tüm hesaplarımızın toplam tutarı.

Not 3:

Uygulama üzerinde 5 dakika kadar hiç işlem yapmazsak oturum kapanıyor, uygulamayı incelerken veya ödeme transfer işlemi yaparken bunu aklımızda bulunduralım. Hesaplarım:

Burada hesaplarımızdaki tutarları ayrı ayrı görebiliriz, hesap bilgisini görmek istersek tutarın seslendirildiği yere girdiğimizde, o hesaba ait hareketleri, IBAN bilgisini, hesap açılış tarihini görüntüleyebiliriz.

Giriş ekranında anlattığım menü düğmesinin yerini bu ekranda geri düğmesi alıyor, hesap bilgilerinden geriye dönmek istersek bu düğmeyi kullanabiliriz.

Son on hareket:

Tüm hesaplarda yapılan en son on hareketi görebiliriz.

Kartlarım:

Kredi kartı kullanıyorsak onun toplam limitine, harcanan miktara ulaşabiliriz.

Finansmanlarım:

Bulunuyorsa finansmanlarımızı görüntüleyebiliriz. Kampanyalar: özel ve genel kampanyaları görebiliriz.

Düzenle:

şu an anlattığım ekrandan istediğimiz başlığı kaldırabiliriz, yerlerini değiştirebiliriz,

Yerlerini değiştirsekte, kaldırsakta kullanımdaki farklılık değişmeyecektir.

Şimdi uygulama menümüzü inceleyelim;

Selim’e sor:

Sorularımızı dijital asistan üzerinden sorabiliriz.

Hesaplar:

Bu bankaya ait hesaplarımızı, eklemişsek başka bankaya ait hesaplarımızı görebiliriz,hesap açabiliriz, burada hangi türde bir hesap açmak istiyorsak onu seçebiliyoruz, açtığımız bu hesabı isimlendirebiliyoruz.

Açtığımız hesapları kapatabiliyoruz.

Not 4:

Kapatmak istediğimiz hesapta bakiye varsa onu farklı bir hesaba aktarmadan 0 bakiyeye ulaşmadan hesabımızı kapatamayabiliriz.

kolay hesap ekleyebiliriz, hesap adı değiştirebiliriz.

Kayıtlı işlemler:

Transfer yada ödeme işlemlerimizi kayıtlı işlemlere eklediğimizde tekrar IBAN  yada ödeme bilgisi girmeden, yada son on işlemle zaman kaybetmeden buradan istediğimiz işlemi bulup, istediğimiz tutarı vb. değiştirerek kolayca yapabiliriz.

En sondaki ekle kısmından; Yeni işlem ekleyebiliriz, bilgileri kendimiz elle girebiliriz, ödeme işlemlerinden yafa transfer işlemlerinden de seçebiliriz.

QR kod işlemleri:

ATM’den qr kod ile para çekmek için kullanabileceğimiz kısım, erişilebilirliğini test etmediğim için detaylandırmıyorum.

Para transferleri:

Son işlemler:

Yaptığımız son işleme göre transfer gerçekleştirilebilir,

Kayıtlı işlemler;

kayıtlı işlemlerimiz açılır, buradan daha hızlı işlem gerçekleştirebiliriz.

Hesaba;

hesap numarasına trasfer yapabiliriz.

IBAN’a;

IBAN numarası kullanarak transfer yapabiliriz,

Alıcı IBAN, alıcı adı soy adı,tutar, kısımlarını tamamlayarak ileri düğmesine dokunalım, açıklama, ödeme şeklini seçerek IBAN ile para transfer işlemini tamamlayabiliriz.

Döviz kıymetli maden:

Açmış olduğumuz döviz veya kıymetli maden hesabımızdaki kurları görebiliriz, döviz veya maden alabiliriz / satabiliriz. tutar kısımlarından TL olan kısmı veya alacağımız satacağımız döviz yada kıymetli maden kısımlarından birini tamamlayarak işlemi onaylarız.

ödemeler:

Buradan her türlü ödemeyi gerçekleştirebiliriz.

Fatura:

Abone bilgilerini doğru şekilde girerek onayladığımızda ödenecek tutarı görüntüleriz, sonra tekrar onayladığımızda ödeme işlemi tamamlanmış olur.

GSM TLyükle:

TL yüklenecek numarayı yazarız, kullanılan operatörü seçeriz, sadece seçilen miktarı yükleyebiliriz, yada devamındaki paket seç seçeneğinden uygun bulduğumuz paketi de yükleyebiliriz.

Kartlarım:

Kullandığımız kartları görüntüleyebiliriz, yeni kart başvurusu yapabiliriz, kart borcuödeyebiliriz.

Ayarlar:

profil bilgilerimizi, gizlilik ve güvenliğimizi, şifre işlemlerimizi, bloke  kaldırma işlemlerimizi başarılı ve başarısız girişlerimizi görüntüleyebildiğimiz, değişiklik yapabildiğimiz kısım.

başvurularım:

BES başvurusu, sigorta başvurusu, kart başvurusu vb. tüm başvuruları izleyebildiğimiz, yeni başvuru yapabildiğimiz kısım.

daha fazla:

Bağış işlemleri, bağış yapılacak kurumların listesini buradan görebiliriz.

Güvenli çıkış:

Oturum kendiliğinden kapanmadan, yada biz uygulamayı kapatmadan güvenli şekilde buradan çıkış yapabiliriz.

Benim Kuveyt Türk uygulaması ile ilgili yazmak istediklerim bunlar,

Banka uygulamalarının menüleri çok detaylı, fazla ayrıntılı, ben tüm detayları incelemeye çalışsam bu yazım en uzun anlatımları da geçer, sizleri de sıkabilir, olmazsa olmazları, kendi kullandığım dikkat ettiğim tüm her şeyi anlattığımı sanıyorum. Sorularınız olursa iletişim kanallarımız üzerinden ulaşabilirsiniz, zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

Görüntüleme: 18

Yazar Hakkında

Özge Betül Coşkun

2018 yılından beri android kullanan Özge Betül, sosyal medya ve belge okuma uygulamaları hakkında bilgilerini okuyucularımızla paylaşıyor. Eğitimci kimliğini bu alanda da göstererek; Android'e geçen kadın takipçilerimize büyük bir özveriyle yardımcı oluyor.

Kategori: İncelemeler

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir