Ana içeriğe atla →

WhatsApp’ta bilinmeyen numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir?

Son Güncelleme 7 Ağustos 2023

WhatsApp üzerinden tanımadığınız numaralar sizi arıyorsa ve bu durum artık can sıkıcı hale geldiyse, gizlilik ayarlarınızda tek bir değişiklik yaparak WhatsApp’ta bilinmeyen numaralardan gelen aramalardan kurtulmanız mümkün.

WhatsApp, aldığı son güncellemeler ile bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize alma özelliğini getirdi. Bu yazıda, gizlilik seçeneklerinizde bilinmeyen numaralardan gelen aramaları nasıl sessize alabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Bu özelliği aktif etmek için;

  • WhatsApp uygulamasını açın
  • diğer seçeneklere tıklayın
  • Burada, Aramalar, bilinmeyen kullanıcıları sessize al seçeneğine dokunun
  • “Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar sessize alınacak. Bu aramaları, Aramalar sekmesinde ve bildirimlerinizde görmeye devam edebilirsiniz” açıklamasının yanındaki anahtarı açık hale getirin

Bu sayede tanımadığınız bir numara sizi aradığında telefonunuz çalmayacak, fakat daha sonra aramalar sekmesinde sizi arayan numaraları görebileceksiniz.

Görüntüleme: 29

Yazar Hakkında

Ahmet Karacaer

2014 yılından beri Android kullanıyor. Samsung marka cihazların erişilebilirliği konusunda çalışmalar yapmaktadır. Uygulama keşifleri ve anlatımlarıyla birçok görme engelli Android kullanıcısına destek olmayı amaçlamaktadır.

Kategori: İpuçları

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir