Ana içeriğe atla →

Play Store’da Uygulamalar İçin Otomatik Güncellemeyi Kapatma

Son Güncelleme 6 Mart 2023

Cihazınıza yeni uygulamalar indirmek için başvuracağınız Google Play Store, uygulamalarınızdan herhangi biri güncelleme aldığı sürece yüklenen uygulamaları da otomatik olarak güncellemenizi sağlar. Otomatik güncellemelere izin vermek için gerçekten hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Sabit bir wi-fi bağlantınız olduğu sürece arka planda güncelleneceklerdir. Ancak uygulamanızı olduğu gibi kalmasını istediğiniz zamanlar vardır ve gelecekteki bir güncellemenin bazı şeyleri bozabileceğinden endişeleniyor olduğunuz durumlar olabilir. Google Play Store’da belirli bir uygulama için otomatik güncellemeleri kapatmak kolaydır. İşte bunun nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Otomatik Güncellemeleri Kapatma

İstediğiniz uygulama veya uygulamaların güncellemelerini kapatmak için aşağıdakileri uygulayın:

  • Google Play Store’u başlatın;
  • Güncellemelerini devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamayı bularak tıklayın ;
  • sağ üst kısımdaki diğer seçenekler düğmesine tıklayın ve o menüde “Otomatik güncellemeyi aç” adlı seçeneği bulup tıklayın.

TalkBack Kullanıcıları için Uyarı

TalkBack, bu onay kutusunun işaretlenip işaretlenmediğini belirtmemektedir. Bu nedenle, üzerine iki kez dokunduğunuzda, o uygulama için otomatik güncellemelerin devre dışı bırakıldığını varsaymanız gerekecek.

Uygulama için otomatik güncellemeyi kapatıp kapatamadığınızı kontrol etmek isterseniz:

  • Play Store üzerinden uygulamaları güncellediğiniz yere gidin;
  • Tümünü güncelle düğmesine basın;

Söz konusu uygulamanın devre dışı bırakıldığını bildiren bir açılır pencere görürsünüz. “Uygulamayı güncellemek istiyor musunuz?” Mesajı ile karşılaşırsınız. Burada “evet” veya “atla” düğmeleri bulunur. “Evet” düğmesi uygulamayı günceller, “Atla” düğmesi ise diğer uygulamaları günceller, otomatik güncellemesi devre dışı olan uygulamayı güncellemez.

Görüntüleme: 638

Yazar Hakkında

Ömer Yeşiltaş

2019'da Android dünyasına geçiş yaparak bugün birçok görme engelli tarafından beğeniyle kullanılan Jieshuo ekran okuyucu ve Advanced Braille Keyboard klavye uygulamalarını Türkçe'ye çevirmiştir.

Kategori: İpuçları

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir