Ana içeriğe atla →

Erişilebilir Android ve Blind Android Users podcast güçlerini birleştiriyor

Erişilebilir Android ve Blind Android Users podcast güçlerini birleştiriyor!

Kuruluşumuzun 1. yıl dönümüne yaklaştığımız şu günlerde sizlerle çok önemli bir gelişmeyi paylaşmak istiyoruz. Türkiye’deki görme engelli Android kullanıcılarının referans portalı olan Erişilebilir Android ile dünya çapında Android ve Erişilebilirliği ile alakalı kesintisiz en uzun süre yayında olan podcast içeriğine sahip olan Blind Android Users güçlerini birleştiriyor!

Erişilebilir Android

5 Mart 2022’de kurulan Erişilebilir Android, Türkiye’de Android cihaz kullanan tüm görme engellileri bir araya getirmek ve desteklemek için yola çıktı. Kısa sürede hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaştık ve neredeyse 1 yılda 300 yazılı içerik ürettik.

Blind Android Users Podcast

18 Aralık 2020’deki ilk çıkışından bu yana dünya çapında en iyi ve en uzun soluklu Android podcast’ini dinleyicileriyle buluşturmayı hedefleyen Blind Android Users podcast, körler için Android ile ilgili her şeyin tek noktası haline gelmekle kalmadı, aynı zamanda Android ile alakalı en büyük e-posta forumunu ve dünyanın dört bir yanındaki görme engelli Android kullanıcıları için bir Telegram grubunu yönetiyor.; haftalık podcast bölümlerinde çok sayıda Android geliştiricisi konuk edip ve cihaz incelemesine yer veriyor.

Birlikte daha iyi, daha güçlü

Android’in erişilebilir bir mobil işletim sistemi olarak kullanılabileceği konusunda hemfikir olduğumuz ve ön yargıların geride bırakılması gerektiği gerçeğinden yola çıkarak, alanında başarılı iki ekip olarak güçlerimizi birleştirmeye karar verdik. Blind Android Users Podcast’in ses içeriğini Erişilebilir Android’deki yazılı içerikle yan yana getirerek güçlerimizi birleştirdik. Erişilebilir Android olarak artık bütün yazılı içeriklerimizi dünya çapındaki herkesin okuyabilmesi için ingilizce olarak yayınlıyoruz!

Bu birleşme, dünyadaki tüm görme engelli Android kullanıcılarının bize istedikleri zaman katkıda bulunmalarını sağlayacak. İçerik Gönderme Sayfasını kullanarak, herhangi bir konuda sahip olduğunuz yazılı içeriği bizimle paylaşabilirsiniz.
Son olarak, İngilizce konuşabiliyorsanız ve “Android yolculuğu” hikayenizi paylaşmak isterseniz, Blind Android Users podcast, gelip hikayenizi anlatmanızı memnuniyetle karşılayacaktır.

Görüntüleme: 41

Yazar Hakkında

Salih Kunduz

2013 yılından beri Android kullanmaktadır. Sosyal medyayı ve küresel çaptaki erişilebilirlik gelişmelerini yakından takip etmekle birlikte; birçok Android geliştirici ile birlikte çalışarak, uygulama ve hizmetlerinin erişilebilir olması konusunda katkıda bulunmuştur.

Kategori: Duyurular

Tek Yorum

  1. Xeyale Azizli Xeyale Azizli

    Hepimize hayırlı olsun başarılarınızın daim olması duasıyla

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir